به سایت ما خوش آمدید . امیدوارم لحظات خوشی را درسایت ما سپری نمایید .

خوش آمدید

این توضیحات و عنوان از ویرایش قالب ، قابل تغییر است.

مکان تبلیغات شما

امکانات وب

پر مخاطب ها

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :

  ما در این مقاله خدمت شما عرض می کنیم که داکر چیست و چه کاربردی دارد پس لطفا تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. باید خدمتتان عرض کنیم برای این که یک اپلیکیشن بهترین کارایی را داشته باشد داکر وارد عمل می شود‌.شما می توانید به کمک داکر یک محیط ایزوله فراهم کنید. باید اضافه کنیم که داکر برای این که یک فضا را  ایزوله کند آن را جدا می کند. لازم به ذکر است که کار داکر شبیه به Vmware است. 

  اما زمانی که از vmare استفاده می کنیم باید منابعی که برای سخت افزار استفاده می کنیم را بین محیط های مختلف تقسیم کنیم‌. در آخر نیز یک سیستم عامل نصب می کنیم اما داکر این گونه نیست که از همان ابتدای کار محیط را تقسیم کنیم و سرور با چند سیستم عامل به صورت هم زمان کار کند. داکر این گونه است که محیط های ایزوله را از طریق عکس ها درست می شود و درخواست به سیستم عامل ارسال می شود.

  تفاوت داکر با Vmare  

  کارد کرد داکر به این گونه است که بعد از راه اندازی یک سرور قابلیت ذخیره image را دارد. از آن جایی که در داکر سیستم عامل ها به صورت جداگانه نصب نمی شود اجازه داده نمی شود که منابع بیهوده هدر بروند. داکر بر روی هر سیستم عاملی کار خود را با سرعت بالایی انجام می دهد. علاوه بر این موارد ذکر شده درون داکر کار ها خیلی راحت تر انجام می شود. شایان به ذکر است که شما می توانید به وسیله ی داکر برای استفاده از منابع محدودیت در نظر بگیرید . قطعا تا به این جا متوجه ی تفاوت داکر و Vmare  شده اید.

  نکات پایانی در رابطه با داکر

  چنان چه بخواهیم داکر را به زبان ساده تری توضیح دهیم باید خدمتتان عرض کنیم که داکر ها یک پلتفرم با منابع باز هستند و می توانند با جدا کردن فضا ها، آن ها را ایزوله کنند. بهتر است اضافه کنیم که داکر قابلیت اجرا بر روی سیستم عامل های گوناگونی مثل Linux   Apple os x  و Microsoft windows  را دارد. دقت کنید که داکر بدون زیر ساخت یکسان عمل می کند.‌ شما می توانید بر روی داکر خود موتور نصب کنید. موتور داکر این قابلیت را در اختیار شما قرار می دهد که کانتینر را مدیریت کنید. 

  با توجه به موضوع منتشر شده در وبسایت خانه مطلب در باره سرور مجازی لینوکس، این نرم افزار شامل یک سرور است و نام آن سرور Daemon است. علاوه بر سرور رابطی به نام Rest Apl بین دستور داده شده و سرویس پردازش گر قرار دارد. ما تا جایی که زمان اجازه داد توضیح دادیم که داکر چیست و چه کاربردی دارد چنان چه قصد دارید بیش تر در این باره بدانید می توانید از راه های ارتباطی ما با مشاور های ما تماس بگیرید و یا این که از طریق چت سوال های خود را در رابطه با داکر و کارایی آن بپرسید  تا پس از دریافت پاسخ از داکر به نحو احسن استفاده کنید.

  SSd65
  يکشنبه 22 اسفند 1400 - 18:17
  بازدید : 9689
  برچسب‌ها :

  آمار سایت

  آنلاین :
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید هفته گذشته :
  بازدید ماه گذشته :
  بازدید سال گذشته :
  کل بازدید :
  تعداد کل مطالب : 3
  تعداد کل نظرات : 0

  خبرنامه